Co to jest Modułowa Łata Wibracyjna i jak go używać?

Home Forums Amunicja, elaboracja Co to jest Modułowa Łata Wibracyjna i jak go używać?

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  beton 3 months, 1 week ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #36136

  beton
  Participant

  Co to jest Modułowa Łata Wibracyjna i jak go używać?

  W niwelacji betonu powszechnie stosuje się Modułowa Łata Wibracyjna. Zazwyczaj stosuje się je w różnych projektach związanych z wyrównywaniem, zagęszczaniem i szpachlowaniem dróg betonowych. Siła wibracji w tej maszynie może być regulowana, a efekty szlamowania i poziomowania są doskonałe.
  Ponieważ maszyna jest montowana za pomocą złączy i połączona szybkozłączami, jest łatwa do rozładowania i może być używana w każdym projekcie związanym z poziomowaniem betonu.

  Co to jest Modułowa Łata Wibracyjna

  Zazwyczaj ten system kratownic jest montowany na szynach na szalunku. Kratownica pozostaje na stałej wysokości podczas przesuwania się po powierzchni płyty. Przy dużych odległościach kratownice nie powinny się uginać ze względu na swoją sztywność. Dzięki temu uzyskuje się płaską i równą podłogę.
  Sekcje kratownic mają długość od 1 do 3 metrów, a sekcje można łączyć ze sobą, tworząc konstrukcje o długości do 20 metrów. Kratownica Modułowa Łata Wibracyjna jest doskonałym wyborem do wykonywania jastrychów w szerokich wylewkach. Podczas pracy kratownicy silnik wprawia ją w drgania. Dzięki temu, że zagęszczanie betonu odbywa się jednocześnie z jego wylewaniem, nie ma potrzeby używania pokręteł.
  Jest łatwa do uruchomienia i charakteryzuje się doskonałą wydajnością.
  Długość można regulować, zwiększając lub zmniejszając długość pojedynczych przegubów o 1 m lub 3 m, w zależności od wymagań konstrukcyjnych.
  Oś główna jest wyposażona w kuliste łożysko promieniowe, które jest antysejsmiczne i zapewnia pełną wydajność maszyny. Maszyna z błędem mniejszym niż 0,05 mm na obwodzie osi głównej jest w stanie obracać się z dużą prędkością przez długi czas.
  Transport i przechowywanie można podzielić na oddzielne części, co ułatwia transport i ogranicza przestrzeń magazynową, dzięki czemu jest to idealny wybór w przypadku maszyn przeznaczonych do realizacji małych projektów.
  Rama manipulacyjna zajmuje niewiele miejsca, dlatego można ją stosować w niewielkich przestrzeniach budowlanych, gdzie inne maszyny brukarskie nie mogą być używane.
  Pojedynczy przegub jest połączony bardzo wytrzymałym przegubem kardana, można też regulować kształt żeński w zakresie 5-10 stopni.
  Cała rama jest wykonana w całości ze stali, dzięki czemu jest solidniejsza i bardziej odporna na wstrząsy, ma dużą siłę wzbudzającą, poprawia efekty głębokiego szlamowania i niwelowania, a także jest odporna na korozję i zużycie.
  Ręczne koło pasowe z przekładnią ze stali stopowej zapewnia oszczędność pracy, trwałość, wygodę i łatwość obsługi.
  Powierzchnia pokryta jest farbą proszkową, która jest odporna na rdzę i ma piękny wygląd. Mamy również inny typ Łata Wibracyjna, możesz wybrać.

  Zalety stosowania systemu Modułowa Łata Wibracyjna

  Maksymalna grubość poziomowania wynosi 200 mm, a maksymalna rozpiętość poziomowania 16 metrów;
  Prędkość robocza maszyny osiąga co najmniej 1 metr na minutę po precyzyjnym ustawieniu całej maszyny, z błędem powierzchni poziomowania mniejszym niż 5 mm;
  Dostępne są dwa rodzaje standardowych sekcji jednostkowych (1m/2m), rozpiętości poziomowania mogą być dowolnie łączone, szybki i elastyczny montaż i demontaż;
  Porównując go z konwencjonalną prostą maszyną poziomującą, ma on wyższą wydajność konstrukcyjną i stałą płaskość, co znacznie poprawia całą wydajność betonu, dając betonowi tego samego procesu klasy większą wytrzymałość i nośność; ROLLER SCREED jest taki sam jak jastrych kratownicowy, jest bardzo dobry do użycia.
  Rama z wysokowytrzymałej stali i ostrze zgarniające ze stali ocynkowanej zapewniają, że nie będzie się ono wyginać pod wpływem wibracji, a więc będzie działać dłużej;
  Zazwyczaj transport całej maszyny jest kontrolowany przez wciągarkę ręczną z podwójną korbą lub wciągarkę hydrauliczną, ponieważ jest ona łatwa w obsłudze, a operator może łatwo i równomiernie kontrolować prędkość transportu maszyny Modułowa Łata Wibracyjna.
  Posadzki można wyrównywać do powierzchni łukowych lub powierzchni rozlewiska, jeśli są wyposażone w łączniki łukowe.

  Typowe warunki pracy z betonem

  Po uruchomieniu silnika należy powoli zwiększyć przepustnicę.
  Aby utrzymać równą powierzchnię stołu, należy jednocześnie włączać lub obracać uchwyty wciągarki. Do spowalniania lub przyspieszania wciągarek hydraulicznych należy używać regulatorów przepływu zamiast regulować przepustnicę silnika.
  Jeśli beton gromadzi się na przedniej łopatce, powoduje to naprężenie stołu i jest uciążliwe dla operatorów obsługujących wciągarki.
  Beton nie powinien sięgać poza śruby, które utrzymują ostrza w miejscu. Gdy tak się stanie, należy zatrzymać przesiewacz i pozwolić, aby wibracje wykonały swoją pracę.
  Jeżeli beton nie jest dodawany w odpowiednim tempie, należy zwolnić pracę stołu, aby to wyrównać.
  W zależności od grubości warstwy betonu należy pracować z inną prędkością.
  Uwzględnij kruszywa, spadek i środki modyfikujące beton, aby móc je skompensować.

  Modułowa Łata Wibracyjna Konserwacja

  Upewnij się, że wał napędowy jest prawidłowo wyosiowany.
  Podczas łączenia wałów napędowych wszystkie obciążniki na każdej sekcji powinny być skierowane w stronę tarczy pływaka. Niedopasowane obciążniki spowodują, że stół nie będzie prawidłowo wibrował.
  Upewnij się, że łączniki i wały są do siebie dopasowane.
  Co 10 godzin naoliwić tuleje wciągarki. Zastosuj lekki środek smarny.
  Unikaj nadmiernej prędkości, obroty silnika nie powinny przekraczać ustalonego wcześniej limitu.
  Jeżeli utrzymywane są maksymalne obroty silnika, prędkość będzie się mieścić w tych granicach.
  Nie zaleca się stosowania przegubów uniwersalnych ani łączników elastycznych na łącznikach wału.
  Silnik należy konserwować zgodnie z instrukcjami producenta.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.