Z życia stowarzyszenia ROMB, Rada Stowarzyszenia wnosi o zmiany w Statucie, utajniając ich treść

Zarząd Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni otrzymał pismo (tu link do dokumentu). Wynika z niego, że Rada Stowarzyszenia chciałaby zmienić statut organizacji. Do pisma nie dołączono projektu zmian Statutu.

Rada poproszona przez nas o dokument będący projektem zmian, który przecież bezwzględnie należy przekazać członkom stowarzyszenia wraz z zawiadomieniem o walnym i porządkiem obrad, nie czyni tego. Dokument jest utajniany przed Zarządem ROMB.

Jarosław Lewandowski – członek rady i autor tych zmian – przekonuje, że nie musi dokumentu pokazywać i nie przekazał go dotychczas Zarządowi.

Czy to dokument tajny, że nie nie mamy prawa poznać jego treści? Czy chcielibyście poznać projekt zmian statutu stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni? Moim zdaniem pytania są retoryczne, ale warto je w obliczu powyższej sytuacji postawić.

Transparentność działania stowarzyszenia, konieczność zwołania walnego z porządkiem obrad, z postulowanymi projektami zmian zapisów Statutu stowarzyszenia, to chyba sprawa elementarna.

Andrzej Turczyn Prezes ROMB

Artur Jabłoński Skarbnik ROMB

Rafał Kawalec Członek Zarządu ROMB

Jedno przemyślenie nt. „Z życia stowarzyszenia ROMB, Rada Stowarzyszenia wnosi o zmiany w Statucie, utajniając ich treść

Dodaj komentarz